Uproszczony audyt efektywności energetycznej pozwala na szybkie oszacowanie wielkości wsparcia jakie może zostać przyznane dla przedsięwzięć planowanych lub zrealizowanych po 1 stycznia 2014 r.
CZYM JEST UPROSZCZONY AUDYT EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ
Audyt efektywności energetycznej to specjalistyczne opracowanie techniczne zawierające analizę zużycia energii oraz opis stanu technicznego obiektu, urządzenia lub instalacji. W audycie zawarty jest wykaz planowanych lub zrealizowanych przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Jego celem jest zdobycie informacji o możliwej do uzyskania oszczędności energii i opłacalności ekonomicznej wskazanych przedsięwzięć. W przypadku audytu uproszczonego ustawodawca dopuszcza możliwość zastosowania uproszczonej (szacunkowej) metodyki obliczenia wielkości uzyskanych oszczędności.
Na podstawie audytu efektywności energetycznej możliwe jest uzyskanie białych certyfikatów, z których wynikają prawa majątkowe podlegające obrotowi na Towarowej Giełdzie Energii.
Zgodnie z obowiązującym prawem wykonywane audyty muszą spełnić szereg wymogów formalnych zawartych w aktach wykonawczych do ustawy, dlatego bardzo ważną kwestią jest to, aby zostały one sporządzone przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających wysokie kompetencje techniczne oraz wiedzę z zakresu praktyk akceptowanych przez URE.
Dla jakich przedsięwzięć ma zastosowanie
Audyt efektywności energetycznej w sposób uproszony może być sporządzony dla następujących przedsięwzięć:
- Ocieplenie ściany zewnętrznej, dachu lub stropodachu
- Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem
- Ocieplenie stropu nad piwnicą
- Modernizacja lub wymiana stolarki okiennej
- Modernizacja lub wymiana instalacji ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych lub biurowych
- Modernizacja opraw oświetleniowych lub źródeł światła
- Wymiana napędów do urządzeń, w szczególności silników elektrycznych o mocy znamionowej do 100 [kW]
Opis usługi
W ramach świadczonych usług zapewniamy darmową i szybką możliwość sprawdzenia wielkości osiągniętych oszczędności. Jeśli są one wystarczające do ubiegania się o wydanie białych certyfikatów, to zapewnimy kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu ich pozyskania. Prace realizowane są w 9 głównych etapach:
Pozyskanie wstępnych danych
Ocena możliwości pozyskania wsparcia
Pozyskanie danych szczegółowych
Opracowanie audytu efektywności energetycznej
Skompletowanie wymaganej dokumentacji i reprezentacja przed URE
Otrzymanie białych certyfikatów
Poinformowanie Prezesa URE o zakończeniu przedsięwzięcia i uzyskanie praw majątkowych do wydanych certyfikatów (w przypadku przedsięwzięć planowanych)
Sprzedaż białych certyfikatów na Towarowej Giełdzie Energii
Jeżeli chcą Państwo sprawdzić jak duże korzyści można uzyskać w wyniku sporządzenia uproszczonego audytu efektywności energetycznej, to zapraszamy do kontaktu.